Naujienos

Mezgėme kepuraites Dakaro ralio dalyviams
Mezgėme kepuraites Dakaro ralio dalyviams

   Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro darbuotojai ir lankytojai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su viena iš Dakaro ralyje dalyvausiančių lietuvių komanda „Bee Dakar“, kuriai atstovauja pilotas Vaidotas Žala ir šturmanas Saulius Jurgelėnas. Iš Lietuvos žmonių su negalia sąjungos gavome pakvietimą prisijungti prie Lietuvos neįgaliųjų forumo ir „Bee Dakar“ komandos organizuojamos iniciatyvos papuošti ralio komandą ir fanus megztomis kepuraitėmis su Lietuvos simbolika.

   Centro kūrybinių dirbtuvėlių „Devyni amatai“ lankytojos:  B. Grabauskienė, J. M. Šiuipienė, L. Šamburkienė, V. Daujotienė, G. Janulienė, E. Judickienė beveik mėnesį darbavosi tarytum bitutės ir iš organizatorių parūpintų medžiagų numezgė 18 kepuraičių.

   Gruodžio 12 d. visos mezgėjos ir kiti Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro darbuotojai bei lankytojai buvo pakviesti į Vilniaus mokytojų namuose vykusį susitikimą su „Bee Dakar“ komandos dalyviais Vaidotu Žala ir Sauliumi Jurgelėnu bei akcijos organizatorėmis Egle Pamakštyte ir Henrika Varniene.  Visi turėjome galimybę pabendrauti su lenktynininkais, aptarti ralio paslaptis ir kitas dominančias temas. Neįgaliųjų numegztos kepuraitės ralio komandai paliko puikų įspūdį ir gavome papildomą užsakymą numegzti dar virš 20 kepuraičių.

   Po susitikimo su „Bee Dakar“ komanda dar aplankėme Lietuvos kulinarinio paveldo muziejų. Muziejų įkūrė ir jame savo kolekciją eksponuoja Vaclovas ir Henrita Kontrauskai. Tai privatus ir pirmasis tokio tipo muziejus Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Pasigrožėję nuostabiais indais, senuoju kulinariniu paveldu nepamiršome užsukti į Katedros aikštę pasigrožėti eglute ir kalėdiniu miesteliu.

   Labai džiaugiamės galėdami dalyvauti tokioje akcijoje, linkime Vaidotui ir Sauliui kuo didžiausios sėkmės Dakaro ralyje.   

 

(2016 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto įgyvendinimas)

 

RNDUC kultūros darbuotoja

Vika Masalskienė.

Kūrybinių dirbtuvėlių „Devyni amatai“ vadovė

Danguolė Jocienė